Event 1 Girls Discus Throw
Name School Finals Points
1 Burdett, Elizabeth Stone Ridge of Sacred Heart 60-02 10
2 Ciaverella, Lydia St. Stephen's & St. Agnes 58-04 7
2 Cline, Alie St. Stephen's & St. Agnes 58-04 7
4 Chung, Tyra Bullis 53-04 4
5 Cottrol, Dora St. Stephen's & St. Agnes 48-08 2
6 Filler, Alie Flint Hill School 48-04 1
7 Bryant, Bria Flint Hill School 47-10
8 Feller, Mia Stone Ridge of Sacred Heart 47-08
9 McCabe, Calla Flint Hill School 46-03
10 Millett, Emily Stone Ridge of Sacred Heart 44-00
11 Deausen, Kim Stone Ridge of Sacred Heart 41-07
12 Ours, Madeline Stone Ridge of Sacred Heart 36-02.50
13 Cason, Rachel St. Stephen's & St. Agnes 35-00
14 Herndon, Mary Elizabeth Flint Hill School 33-10
15 Bentsen, Louise St. Stephen's & St. Agnes 31-09.50
Event 2 Boys Discus Throw
Name School Finals Points
1 Simpson, Ren Flint Hill School 84-07 10
2 Asmar, Robert St. Stephen's & St. Agnes 83-09 8
3 Delao, Jonathon Flint Hill School 77-03 6
4 Smith, Nick St. Stephen's & St. Agnes 74-00 4
5 Al Hussain, Mohammad Flint Hill School 66-06 2
6 Tucker-Green, Bryant Bullis 63-07.50 1
7 Lindsay, Joe St. Stephen's & St. Agnes 63-04
8 Staines, Luke Bullis 53-09
9 Wall, Tommy Flint Hill School 51-04.50
10 Wong, Jimmy Flint Hill School 48-07
11 Fabizewski, Max Bullis 47-10
12 Marske, Ricky Flint Hill School 43-09
Event 11 Girls 4x800 Meter Relay
Team Relay Finals Points
1 Episcopal A 10:47.00 10
2 Flint Hill School A 12:04.00 8
3 Stone Ridge of Sacred Heart A 12:39.00 6
Event 12 Boys 4x800 Meter Relay
Team Relay Finals Points
1 Episcopal A 8:50.00 10
2 Flint Hill School A 9:59.00 8
3 Bullis A 10:15.00 6
Event 15 Girls 100 Meter Dash
Name School Finals H# Points
1 Burke, Ariel Bullis 13.70 3 10
2 Gill, Alyssa Stone Ridge of Sacred Heart 13.80 3 6
2 Sears, Darien Bullis 13.80 2 8
4 Johnson, Kate St. Stephen's & St. Agnes 13.90 1 4
5 Morton, Neah Flint Hill School 14.00 2 2
(Event 15 Girls 100 Meter Dash)
Name School Finals H# Points
6 Long, Alex Flint Hill School 14.10 2 1
7 Kasasa, Sharon Bullis 15.00 3
8 Canfield, Juliana National Cathedral 15.10 3
8 Flanagan, Milan National Cathedral 15.10 1
10 Booker, Asia Bullis 15.20 2
11 Clancy, Camille Stone Ridge of Sacred Heart 15.30 2
12 Collier, Adele National Cathedral 15.40 2
13 Leahy, Wynne Stone Ridge of Sacred Heart 17.50 1
14 Mitchell, Paige Stone Ridge of Sacred Heart 17.60 1
Event 16 Boys 100 Meter Dash
Name School Finals H# Points
1 Saleh, Eric Flint Hill School 11.60 3 10
2 Middleton, Kyle Bullis 11.70 2 6
2 Grant, Justin Bullis 11.70 3 8
4 Corso, Joey Flint Hill School 11.90 3 4
5 Tshuma, Shilo Episcopal 12.00 2 2
6 Newsome, Reggie St. Stephen's & St. Agnes 12.60 3
6 Green, Josh Flint Hill School 12.60 2 1
8 Brunet, Franco Episcopal 12.90 2
9 Martinez, Tyler Bullis 13.20 1
9 Deriggs, Anthony Episcopal 13.20 2
11 Chung, Peter St. Albans 13.70 1
12 Kalipinde, Given Episcopal 13.90 3
13 Li, Percy St. Albans 14.30 1
13 Rice, James Bullis 14.30 1
Event 17 Girls 1600 Meter Run
Name School Finals Points
1 Farrell, Joanna Stone Ridge of Sacred Heart 5:51.00 10
2 Pressel, Diana Stone Ridge of Sacred Heart 5:59.00 8
3 Werner, Olivia Flint Hill School 6:00.00 6
4 Roumell, Nina Bullis 6:07.00 4
5 Olsson, Lanier Episcopal 6:08.00 2
6 Sullivan, Courtney Bullis 6:09.00 1
7 Mitchell, Arin Bullis 6:40.00
8 Mulrean, Tess Flint Hill School 6:47.00
8 Denney, Taylor Flint Hill School 6:47.00
10 Gasaway, Anna Stone Ridge of Sacred Heart 6:53.00
11 Hamil, Caroline St. Stephen's & St. Agnes 7:02.00
12 Creel, Mary Stone Ridge of Sacred Heart 7:07.00
13 Burr, Caroline Flint Hill School 7:14.00
14 Cohen Freue, Carolina Flint Hill School 7:18.00
15 Patlan, Evelyn Episcopal 7:27.00
Event 18 Boys 1600 Meter Run
Name School Finals Points
1 Funger, Teddy Bullis 5:04.00 10
2 Chalkley, Shephard Episcopal 5:08.00 8
3 Hernandez, Chris Bullis 5:09.00 6
(Event 18 Boys 1600 Meter Run)
Name School Finals Points
4 Gillis, Brennan St. Albans 5:15.00 4
5 Axelrod, Charlie St. Albans 5:23.00 2
6 Kim, Austin Episcopal 5:24.00 1
7 Heizer, Chris Flint Hill School 5:25.00
8 Barbalace, Ryan Flint Hill School 5:32.00
8 Heartfield, Robbie St. Albans 5:32.00
10 Cunningham, James St. Albans 5:33.00
11 Ross, Andrew Flint Hill School 5:36.00
12 Palmer, Brian St. Albans 5:42.00
12 Palmer, Austin St. Albans 5:42.00
12 Pawlow, Greg Flint Hill School 5:42.00
15 Snyder, Logan Bullis 5:43.00
16 Downie, Alec St. Albans 5:44.00
17 Campbell, Austin St. Albans 5:49.00
18 McNerney, Kevin Flint Hill School 6:04.00
19 Evans, Connor Flint Hill School 6:05.00
20 Bass, Jeff Bullis 6:06.00
21 Fox, Quent Episcopal 6:07.00
22 Dreo, Alex Flint Hill School 6:19.00
23 Richardson, Davey Bullis 6:20.00
24 Sidomon-Eristof, Constantine Bullis 6:48.00
25 Heller, Mathias St. Stephen's & St. Agnes 8:13.00
Event 19 Girls 400 Meter Dash
Name School Finals H# Points
1 Nickens, Chloe Stone Ridge of Sacred Heart 1:03.00 3 10
2 Savage, Britt Flint Hill School 1:04.00 3 8
3 Colas, Katy Flint Hill School 1:07.00 3 6
4 Holmes, Olivia Bullis 1:11.00 2 4
5 Bowie, Tatiana Bullis 1:12.00 2 1 50 .
5 Hilliard, Julia Stone Ridge of Sacred Heart 1:12.00 3 1 50 .
7 Cole, Paige Flint Hill School 1:13.00 2
8 Roy, Emily Stone Ridge of Sacred Heart 1:14.00 2
9 Edmunds, Maggie St. Stephen's & St. Agnes 1:15.00 1
9 Schell, Emily National Cathedral 1:15.00 2
11 Millett, Emily Stone Ridge of Sacred Heart 1:16.00 2
11 Morrissette, Haley Flint Hill School 1:16.00 1
13 Davis, Toni St. Stephen's & St. Agnes 1:21.00 1
14 Lavalleye, Jaqueline Bullis 1:22.00 1
14 Galloway, Taylor St. Stephen's & St. Agnes 1:22.00 1
16 Montgomery, Grace St. Stephen's & St. Agnes 1:43.00 1
Event 20 Boys 400 Meter Dash
Name School Finals H# Points
1 Benton, Joe Flint Hill School 54.50 3 10
2 Wright, Ryan Bullis 57.40 2 8
3 Green, Aaron Bullis 58.00 3 6
4 Joseph, Foster Episcopal 1:00.00 2 3
4 Cato, Charles St. Albans 1:00.00 1 3
6 Shipley, Alex Flint Hill School 1:00.10 2 1
(Event 20 Boys 400 Meter Dash)
Name School Finals H# Points
7 Schuyler, Alex Episcopal 1:00.50 2
8 Grady, Blake Bullis 1:01.00 1
9 Johnson, Mulindi St. Albans 1:02.50 1
10 Harvey, Arlandis Flint Hill School 1:02.80 3
11 Blau, Ian St. Stephen's & St. Agnes 1:03.00 1
12 Beresford, Erik St. Albans 1:04.00 1
13 Jones, Warren St. Stephen's & St. Agnes 1:22.00 3
Event 21 Girls 4x100 Meter Relay
Team Relay Finals Points
1 Bullis A 54.30 10
2 Stone Ridge of Sacred Heart A 57.40 8
3 Flint Hill School A 58.00 6
4 Stone Ridge of Sacred Heart B 1:04.00 4
5 Stone Ridge of Sacred Heart C 1:10.00 2
--- Flint Hill School B DQ
Event 22 Boys 4x100 Meter Relay
Team Relay Finals Points
1 St. Stephen's & St. Agnes A 46.10 10
2 Bullis A 47.10 8
3 Flint Hill School A 48.90 6
4 Flint Hill School B 51.30 4
Event 25 Girls 800 Meter Run
Name School Finals Points
1 Farrell, Joanna Stone Ridge of Sacred Heart 2:38.00 10
2 Nickens, Chloe Stone Ridge of Sacred Heart 2:39.00 8
3 Roumell, Nina Bullis 2:42.00 6
4 Werner, Olivia Flint Hill School 2:46.00 4
5 Sullivan, Courtney Bullis 2:47.00 2
6 Glover, Sallie Episcopal 2:52.00 1
7 McKoy, Megan National Cathedral 2:54.00
7 Stadnick, Sam Stone Ridge of Sacred Heart 2:54.00
9 Burger, Kristina Flint Hill School 3:01.00
9 Agnew, Stuart Episcopal 3:01.00
11 Reinke, Kira National Cathedral 3:05.00
12 Perez-Sanz, Martha Episcopal 3:15.00
12 Miller, Tori St. Stephen's & St. Agnes 3:15.00
14 Burr, Caroline Flint Hill School 3:18.00
15 Zapko, Lauren St. Stephen's & St. Agnes 3:26.00
15 Anderson, Elizabeth Flint Hill School 3:26.00
15 McAfee, Sarah St. Stephen's & St. Agnes 3:26.00
18 Dunn, Katie Flint Hill School 3:27.00
19 Burnley, Alexandra St. Stephen's & St. Agnes 3:32.00
Event 26 Boys 800 Meter Run
Name School Finals Points
1 Lane, Johnny Flint Hill School 2:14.00 10
2 Peabody, Tom Episcopal 2:14.50 8
3 Benton, Joe Flint Hill School 2:15.00 6
(Event 26 Boys 800 Meter Run)
Name School Finals Points
4 Downie, Ned St. Albans 2:16.00 4
5 Patel, Vishal Episcopal 2:18.00 2
6 Thomas, Solly Episcopal 2:19.00 1
7 Bobola, Trevor Episcopal 2:23.00
8 Love, Jake Episcopal 2:24.00
9 Kennedy, Tyler Episcopal 2:24.05
10 Pasco, Kieran St. Albans 2:24.10
11 Pawlow, Greg Flint Hill School 2:27.00
12 Frerichs, Luke St. Stephen's & St. Agnes 2:30.00
13 Abraham, Alex Flint Hill School 2:32.00
13 Jalota, Alexander St. Albans 2:32.00
15 Erickson, Alex Flint Hill School 2:33.00
15 Mai, Nam-Tran St. Stephen's & St. Agnes 2:33.00
17 Ross, Andrew Flint Hill School 2:34.00
17 Chu, Steven Bullis 2:34.00
19 Klieforth, Peyton St. Albans 2:47.00
20 Gladstone, Nicko St. Albans 2:59.00
21 Kellogg, Martin St. Albans 3:00.00
22 Johnson, Miles St. Albans 3:12.00
23 Swagart, Colin St. Albans 3:13.00
24 Ink, Nick St. Albans 3:14.00
25 Mahaffey, Edward St. Albans 3:20.00
Event 27 Girls 200 Meter Dash
Name School Finals H# Points
1 Savage, Britt Flint Hill School 29.10 4 10
2 Morton, Neah Flint Hill School 29.80 3 8
3 Long, Alex Flint Hill School 30.70 3 6
4 Gill, Alyssa Stone Ridge of Sacred Heart 31.20 4 3
4 Clancy, Camille Stone Ridge of Sacred Heart 31.20 3 3
6 Fortkort, Julia Flint Hill School 31.40 3 1
6 Flanagan, Milan National Cathedral 31.40 2
8 Pahlovi, Iman Bullis 32.10 1
8 Leahy, Wynne Stone Ridge of Sacred Heart 32.10 1
8 Gittleson, Becca Bullis 32.10 2
11 Lapeyre, Athenais Stone Ridge of Sacred Heart 32.60 2
12 Williams, Morgan Bullis 33.10 1
13 Herget, Alli St. Stephen's & St. Agnes 37.00 1
Event 28 Boys 200 Meter Dash
Name School Finals H# Points
1 Saleh, Eric Flint Hill School 23.40 4 10
2 Corso, Joey Flint Hill School 24.50 4 8
3 Ohmes, Alex Flint Hill School 27.03 3 6
4 Harvey, Arlandis Flint Hill School 28.03 3 4
Women - Team Rankings - 8 Events Scored
1) Stone Ridge of Sacred Heart 89.5 2) Flint Hill School 67
3) Bullis 50.5 4) St. Stephen's & St. Agnes 20
5) Episcopal 13
Men - Team Rankings - 8 Events Scored
1) Flint Hill School 106 2) Bullis 59
3) Episcopal 35 4) St. Stephen's & St. Agnes 22
5) St. Albans 13