Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Burke, Ariel Bullis 13.34 13.38 3 5
2 Kasasa, Sharon Bullis 13.54 13.88 3 3
3 Gittleson, Becca Bullis 15.54 15.40 3 1
4 Pahlovi, Iman Bullis 15.94 15.55 3
5 Williams, Morgan Bullis 15.94 15.62 2
6 Blair, Alexi Bullis 15.64 16.19 3
7 Leinson, Rachel Bullis 16.64 16.96 2
7 Herrick, Leah Bullis 16.64 16.96 2
9 Blair, Abby Bullis 17.44 17.37 2
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Bobbitt, Toria Bullis 28.84 28.07 2 5
2 Belikove, Tasha St Andrews E 30.24 28.31 2 3
3 Sears, Darien Bullis 28.68 1 1
4 Williams, Morgan Bullis 33.34 32.32 2
5 Pahlovi, Iman Bullis 32.34 32.41 2
6 Worthy, Caroline St Andrews E 33.24 33.52 2
7 Lavalleye, Jaqueline Bullis 36.34 34.51 1
8 Bode, Elie St Andrews E 34.69 1
9 Min, Kelly Bullis 37.34 35.26 1
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Holmes, Olivia Bullis 1:11.14 1:12.00 5
Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Roumell, Nina Bullis 2:37.50 2:40.00 5
2 Huskey, Cara St Andrews E 2:40.00 2:47.00 3
3 Mitchell, Arin Bullis 2:52.00 2:56.00 1
4 Rivera, Krissia St Andrews E 3:10.00 3:12.00
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Roumell, Nina Bullis 6:07.00 5:55.00 5
2 Sullivan, Courtney Bullis 5:52.00 5:58.00 3
3 Thayer, Carly St Andrews E 6:15.00 6:24.00 1
4 Kniff, Raelena Bullis 6:30.00 7:16.00
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sullivan, Courtney Bullis 14:49.00 4
1 Roumell, Nina Bullis 14:49.00 4
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Khan, Sameena Bullis 19.54 19.63 5
2 Jenkins, Taylor Bullis 19.74 21.16 3
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jenkins, Taylor Bullis 52.34 55.09 5
2 Gillepsie, Catherine Bullis 57.74 56.28 3
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bullis 'A' 54.21 5
1) Kasasa, Sharon 2) Bobbitt, Toria
3) Burke, Ariel 4) Sears, Darien
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bullis 'A' 5:02.00 5
1) Gillepsie, Catherine 2) Jenkins, Taylor
3) Sullivan, Courtney 4) Roumell, Nina
-- St Andrews Episcopal 'A' 4:40.00 DNF
1) Huskey, Cara 2) Thayer, Carly
3) Anders, Jenn 4) Worthy, Caroline
-- Bullis 'B' DNF
1) Blair, Alexi 2) Pahlovi, Noor
3) Gittleson, Becca 4) Howard, Lynne
Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jenkins, Taylor Bullis 4-06.00 4-06.00 5
Girls Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Kasasa, Sharon Bullis 14-11.00 14-05.50 5
2 Bode, Elie St Andrews E 10-06.00 3
Girls Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Kasasa, Sharon Bullis 28-02.00 27-09.00 5
Girls Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Chung, Tyra Bullis 24-09.00 23-11.00 5
2 Mitchell, Arin Bullis 22-06.00 21-00.00 3
3 Hoffman, Tori Bullis 15-00.00 16-08.50 1
Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Chung, Tyra Bullis 62-07 56-10 5
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Grant, Justin Bullis 11.24 11.20 2 5
2 Middleton, Kyle Bullis 11.44 11.30 2 3
3 Conklin, Darian St Andrews E 12.44 11.80 2 1
4 Peatross, John St Andrews E 12.44 12.06 2
5 Martinez, Tyler Bullis 12.64 12.50 2
6 Burket, Jonathan St Andrews E 12.64 12.77 2
7 Mardam-Bey, Sami St Andrews E 12.94 13.63 1
8 Stewart, John St Andrews E 14.54 14.10 1
9 Kamya, Kojo Bullis 14.64 14.70 1
10 Izadpanah, Aria St Andrews E 15.74 15.00 1
11 Masha, Folabi Bullis 14.04 16.25 1
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Middleton, Kyle Bullis 22.34 23.43 3 5
2 Grant, Justin Bullis 23.24 23.72 3 3
3 Howard, Leroy St Andrews E 24.14 24.12 3 1
4 Galicia, Pablo St Andrews E 26.24 25.38 2
5 Burket, Jonathan St Andrews E 24.74 25.52 3
6 Mardam-Bey, Sami St Andrews E 27.74 25.73 2
7 Conklin, Darian St Andrews E 24.24 25.80 3
8 Gadbaw, Jake St Andrews E 24.24 26.56 3
9 Thayer, Dylan St Andrews E 26.24 27.54 2
10 Pugliaresi, Dominic St Andrews E 28.24 28.23 2
11 Izadpanah, Aria St Andrews E 32.24 29.51 1
12 Atchinson, Zack St Andrews E 34.24 29.72 1
13 Pugrant, Justin St Andrews E 31.24 30.28 1
14 Stewart, John St Andrews E 32.24 33.24 1
15 Maibach, Marcus St Andrews E 37.24 36.31 1
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Gadbaw, Jake St Andrews E 53.64 53.34 2 5
2 Howard, Leroy St Andrews E 53.14 56.00 2 3
3 Green, Aaron Bullis 55.14 56.05 2 1
4 Thayer, Dylan St Andrews E 56.14 57.35 2
5 Grady, Blake Bullis 1:01.14 59.00 1
6 Coleman, Ben St Andrews E 1:00.14 1:05.00 1
7 Darvishi, Aurian Bullis 1:10.14 1:11.00 1
8 Melnick, Mitchell Bullis 1:09.14 1:17.00 1
Boys 800 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Belikove, Tom St Andrews E 2:04.00 2:12.00 2 5
2 Hernandez, Chris Bullis 2:28.26 2:28.00 2 3
3 Ibrahim-Hassan, Ahmed St Andrews E 2:30.00 2:30.00 1 1
4 Chu, Steven Bullis 2:23.09 2:31.00 2
5 Agbaniyaka, Boni St Andrews E 2:35.00 2:37.00 1
6 Goodrich, Hunter St Andrews E 2:35.00 2:38.00 1
7 Horowitz, Zack St Andrews E 2:30.00 2:39.00 2
8 Bass, Jeff Bullis 2:41.15 2:45.00 1
9 Howard, Zach Bullis 2:13.00 2:46.00 2
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hernandez, Chris Bullis 4:59.00 5:12.00 5
2 Chu, Steven Bullis 5:32.00 5:17.00 3
3 Horowitz, Zack St Andrews E 5:25.00 5:18.00 1
4 Corrigan, Evan Bullis 6:11.00 5:20.00
5 Saint-Louis, Kamar Bullis 5:30.00 5:21.00
6 Bass, Jeff Bullis 5:31.90 5:25.00
7 Snyder, Logan Bullis 5:34.40 5:31.00
8 Goodrich, Hunter St Andrews E 5:35.00 5:33.00
9 Ibrahim-Hassan, Ahmed St Andrews E 5:30.00 5:34.00
10 Agbaniyaka, Boni St Andrews E 5:35.00 5:39.00
11 Richardson, Davey Bullis 6:09.50 5:42.00
12 Fatheree, Jack Bullis 5:50.00 5:50.00
13 Randazzo, Paul Bullis 6:40.20 6:20.00
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Thayer, Dylan St Andrews E 10:42.00 5
2 Funger, Teddy Bullis 10:47.20 10:48.00 3
3 Robbins, Eli St Andrews E 11:30.00 11:58.00 1
4 Snyder, Logan Bullis 12:02.50 12:29.00
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Little, Kaquan Bullis 15.64 16.79 5
2 Chao, Thomas Bullis 17.24 21.06 3
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Little, Kaquan Bullis 44.57 44.42 5
2 Coleman, Ben St Andrews E 49.10 47.28 3
3 Chao, Thomas Bullis 50.24 50.02 1
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bullis 'A' 45.75 5
1) Grant, Justin 2) Martinez, Tyler
3) Little, Kaquan 4) Middleton, Kyle
2 St Andrews Episcopal 'A' 49.24 47.72
1) Burket, Jonathan 2) Thomas, Michael
3) Peatross, John 4) Conklin, Darian
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bullis 'A' 4:02.00 5
1) Little, Kaquan 2) Green, Aaron
3) Grant, Justin 4) Wright, Ryan
2 St Andrews Episcopal 'A' 4:00.00 4:32.00
1) Goldstein, Forrest 2) Belikove, Tom
3) Horowitz, Zack 4) Goodrich, Hunter
-- St Andrews Episcopal 'B' 4:00.00 DNF
1) Mardam-Bey, Sami 2) Zurn, Alexander
3) Conklin, Darian 4) Coleman, Ben
Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Zurn, Alexander St Andrews E 5-02.00 5-06.00 5
2 Czerwiec, Jason Bullis 4-08.00 5-00.00 3
-- Masha, Folabi Bullis DNF
Boys Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Zurn, Alexander St Andrews E 20-00.00 19-01.00 5
2 Peatross, John St Andrews E 18-02.00 17-07.00 3
3 Bernstein, Henry Bullis 16-00.00 16-07.00 1
4 Wright, Ryan Bullis 16-07.00 16-03.00
5 Coleman, Ben St Andrews E 16-00.00 15-05.50
....Boys Long Jump
6 Pugliaresi, Dominic St Andrews E 16-00.00 14-07.00
6 Thomas, Michael St Andrews E 17-00.00 14-07.00
8 Hernandez, Chris Bullis 13-10.00
Boys Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Zurn, Alexander St Andrews E 38-03.50 5
2 Thomas, Michael St Andrews E 32-02.50 3
Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Flood, Warren Bullis 37-08.50 36-00.00 5
2 Petito, Chris St Andrews E 32-09.00 34-03.50 3
3 Tucker-Green, Bryant Bullis 30-10.50 29-03.50 1
4 Staines, Luke Bullis 28-07.00 29-01.00
5 Toussaint, Brendan St Andrews E 26-10.00 28-06.00
6 Cowan, Travis St Andrews E 27-01.50 26-00.00
7 Tinubu, Funmi St Andrews E 26-10.00 25-01.00
8 Sullivan, Liam St Andrews E 18-00.00 19-05.00
Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Zurn, Alexander St Andrews E 70-00 98-03 5
2 Flood, Warren Bullis 96-04 95-02 3
3 Staines, Luke Bullis 66-06 76-01 1
4 Taylor, Wes Bullis 77-09 71-05
5 Petito, Chris St Andrews E 75-00 66-04
6 Tucker-Green, Bryant Bullis 63-07 64-03
7 Cowan, Travis St Andrews E 55-00 58-05
8 Fabizewski, Max Bullis 47-01 57-05
9 Tinubu, Funmi St Andrews E 50-00 54-01
10 James, Peter St Andrews E 50-00 51-10
11 Toussaint, Brendan St Andrews E 65-00 49-01
12 Sullivan, Liam St Andrews E 45-00 45-10
=========================================================================================
Women - Team Rankings - 15 Events Scored
=========================================================================================
1) Bullis 97 2) St Andrews Episcopal 10
=========================================================================================
Men - Team Rankings - 15 Events Scored
=========================================================================================
1) Bullis 69 2) St Andrews Episcopal 55