RaceTab 3 by MileSplit
Bishop Ireton @ SSSAS (Varsity)
St. Stephen's & St. Agnes School, Alexandria, VA
Varsity Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Bishop Ireton A 47.2 3
Varsity Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Bishop Ireton A 3:51.3 3
Varsity Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 St Stephens and St Agnes A 56.3 3
Varsity Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 St Stephens and St Agnes A 4:30.3 3
2 Bishop Ireton A 4:31.8 1
Varsity Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Nicole Bond 10 Bishop Ireton 13.1 5
2 Ileana Gutierrez 10 Bishop Ireton 14.6 3
Varsity Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Nicole Bond 10 Bishop Ireton 27.2 5
2 Ricca Graham Bishop Ireton 28.7 3
3 Tatiana Bull 12 St Stephens and St Agnes 29.0 1
4 Lauren Horton 12 St Stephens and St Agnes 29.5
5 Ileana Gutierrez 10 Bishop Ireton 30.6
Varsity Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Jazana Goolsby 11 St Stephens and St Agnes 1:02.2 5
2 Lauren Martin 11 St Stephens and St Agnes 1:04.4 3
3 Ricca Graham Bishop Ireton 1:07.1 1
4 Anna Wissler Bishop Ireton 1:10.0
5 Katilyn McNutt 9 Bishop Ireton 1:10.5
Varsity Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Joanna Faletti 12 Bishop Ireton 2:34.1 5
2 Anna Wissler Bishop Ireton 2:37.6 3
3 Megan Reilly Bishop Ireton 2:45.9 1
Varsity Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Gabby Godette 11 Bishop Ireton 5:55.6 5
2 Megan Reilly Bishop Ireton 6:00.1 3
3 Lyndsay Martini Bishop Ireton 6:03.9 1
4 Caroline Hamil 11 St Stephens and St Agnes 6:57.2
Varsity Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Anne Washington 9 Bishop Ireton 21.7 5
Varsity Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Anne Washington 9 Bishop Ireton 59.2 5
Varsity Girls Shot Put
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Lauren Mizzell 12 St Stephens and St Agnes 27-11.00 NWI 5
2 Jasmine Armstrong 11 St Stephens and St Agnes 22-07.00 NWI 3
3 Katie Caler 12 Bishop Ireton 15-09.00 NWI 1
Varsity Girls Discus Throw
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Lauren Mizzell 12 St Stephens and St Agnes 82-08 NWI 5
2 Dora Cottrol 12 St Stephens and St Agnes 68-05 NWI 3
3 Lindsay Crabill 12 St Stephens and St Agnes 59-11 NWI 1
4 Katie Caler 12 Bishop Ireton 49-05 NWI
Varsity Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Tatiana Bull 12 St Stephens and St Agnes 14-07.00 NWI 5
2 Ricca Graham Bishop Ireton 13-06.00 NWI 3
3 Lauren Horton 12 St Stephens and St Agnes 10-05.00 NWI 1
Varsity Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Moses Webb 11 Bishop Ireton 11.4 5
2 Brandon Price Bishop Ireton 11.7 3
3 Julius Bradley 11 St Stephens and St Agnes 11.9 1
4 Andrew Baehre 11 Bishop Ireton 13.4
Varsity Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Moses Webb 11 Bishop Ireton 23.7 4
1 Bj Townley 11 Bishop Ireton 23.7 4
3 Khyree Robinson 9 Bishop Ireton 25.4 1
Varsity Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Michael Andersen 12 Bishop Ireton 54.3 5
2 Khyree Robinson 9 Bishop Ireton 56.9 3
3 Bj Townley 11 Bishop Ireton 59.6 1
Varsity Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Michael Andersen 12 Bishop Ireton 2:11.1 5
2 Kevin Corcoran 11 Bishop Ireton 2:13.8 3
3 Luke Frerichs 11 St Stephens and St Agnes 2:19.7 1
4 Daniel Cummins 10 Bishop Ireton 2:29.8
Varsity Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Daniel Burns 11 Bishop Ireton 4:56.9 5
2 Luke Frerichs 11 St Stephens and St Agnes 4:58.5 3
3 Michael Logrande - Bishop Ireton 5:13.1 1
4 Ed Nguyen 11 Bishop Ireton 5:24.9
Varsity Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Spencer Amarantides 9 Bishop Ireton 20.6 5
2 Joey Sardegna 10 Bishop Ireton 21.5 3
3 Richie Kamtchoum 10 Bishop Ireton 21.8 1
Varsity Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Richie Kamtchoum 10 Bishop Ireton 51.8 5
2 Spencer Amarantides 9 Bishop Ireton 54.1 2
2 Joey Sardegna 10 Bishop Ireton 54.1 2
Varsity Boys Shot Put
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Ryan Thermil 12 St Stephens and St Agnes 42-11.00 NWI 5
2 Jimmy Keegan 10 Bishop Ireton 33-03.00 NWI 3
3 Greg Oldland 11 Bishop Ireton 25-10.00 NWI 1
4 Andrew Busker 12 St Stephens and St Agnes 25-05.00 NWI
5 Darcy Gomez 11 Bishop Ireton 24-11.00 NWI
Varsity Boys Discus Throw
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Joe Lindsay 11 St Stephens and St Agnes 112-09 NWI 5
2 Jimmy Keegan 10 Bishop Ireton 88-10 NWI 3
3 Travis Jones 12 St Stephens and St Agnes 77-08 NWI 1
4 Greg Oldland 11 Bishop Ireton 68-02 NWI
5 Darcy Gomez 11 Bishop Ireton 55-10 NWI
Varsity Boys Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Bj Townley 11 Bishop Ireton 18-10.00 NWI 5
2 Julius Bradley 11 St Stephens and St Agnes 17-03.50 NWI 3
3 Andrew Baehre 11 Bishop Ireton 17-02.00 NWI 1
4 Donte Allison 12 St Stephens and St Agnes 14-09.00 NWI
5 Matt Bocchi 9 Bishop Ireton 14-0.50 NWI
Varsity Girls Team Scores (12 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Bishop Ireton 50 17 18 10 1 4 0
2 St Stephens and St Agnes 38 9 0 0 6 23 0
Varsity Boys Team Scores (12 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Bishop Ireton 77 26 14 18 6 13 0
2 St Stephens and St Agnes 19 1 4 0 0 14 0
RaceTab 3 by MileSplit
Bishop Ireton @ SSSAS (Frosh/Soph)
St. Stephen's & St. Agnes School, Alexandria, VA
Frosh/Soph Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 St Stephens and St Agnes A 48.4 3
2 Bishop Ireton A 56.1 1
Frosh/Soph Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 St Stephens and St Agnes A 4:08.4 3
2 Bishop Ireton A 4:08.8 1
Frosh/Soph Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 St Stephens and St Agnes A 1:00.2 3
2 St Stephens and St Agnes B 1:02.8
Frosh/Soph Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 St Stephens and St Agnes A 4:27.1 3
2 Bishop Ireton A 5:05.6 1
Frosh/Soph Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Maggie Hughes 9 St Stephens and St Agnes 13.4 5
2 Raven Bolding 10 St Stephens and St Agnes 14.1 3
3 Tori Van Horne 9 St Stephens and St Agnes 15.7 1
Frosh/Soph Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Sophie Reardon 9 St Stephens and St Agnes 33.6 5
2 Heather Hartzell 9 St Stephens and St Agnes 36.3 3
3 Pille Snydstrup 10 Bishop Ireton 36.6 1
4 Yadell Deresse 9 St Stephens and St Agnes 38.9
Frosh/Soph Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Maggie Romanin 10 St Stephens and St Agnes 1:08.6 5
Frosh/Soph Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Alison Lindsay 9 St Stephens and St Agnes 2:31.0 5
2 Lizzie Zulauf 10 St Stephens and St Agnes 2:45.4 3
3 Katilyn McNutt 9 Bishop Ireton 2:53.6 1
4 Katarina Frustaci 10 Bishop Ireton 2:53.9
5 Beth Blank 10 Bishop Ireton 2:54.9
Frosh/Soph Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Alex Georgi 10 Bishop Ireton 6:16.3 5
2 Katarina Frustaci 10 Bishop Ireton 6:27.0 3
3 Loren Gant 9 Bishop Ireton 6:46.0 1
4 Alexis Maloney 10 St Stephens and St Agnes 6:49.5
5 Claire Malkie 10 St Stephens and St Agnes 7:01.7
Frosh/Soph Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Katarina Williams 10 St Stephens and St Agnes 20.6 4
1 Lindsey Donohue 10 St Stephens and St Agnes 20.6 4
Frosh/Soph Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Lindsey Donohue 10 St Stephens and St Agnes 58.8 5
2 Katarina Williams 10 St Stephens and St Agnes 1:00.1 3
Frosh/Soph Girls Shot Put
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Leila Malikyar 10 St Stephens and St Agnes 26-05.00 NWI 5
2 Shante Kidd 10 St Stephens and St Agnes 19-01.00 NWI 3
Frosh/Soph Girls Discus Throw
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Leila Malikyar 10 St Stephens and St Agnes 58-02 NWI 5
Frosh/Soph Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Adhana Reid 10 St Stephens and St Agnes 13-09.00 NWI 5
2 Lizzie Beane 10 St Stephens and St Agnes 10-09.00 NWI 3
Frosh/Soph Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Devin Williams 9 St Stephens and St Agnes 12.4 5
2 Jonathan Winbush 10 St Stephens and St Agnes 12.7 3
3 Tavon Smith 9 Bishop Ireton 13.1 1
4 Matt Bocchi 9 Bishop Ireton 14.8
5 Connor Beveridge 9 Bishop Ireton 14.9
Frosh/Soph Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Max Spence 10 St Stephens and St Agnes 25.1 5
2 Tavon Smith 9 Bishop Ireton 27.3 3
3 Benito Felice 11 Bishop Ireton 27.4 1
4 Connor Beveridge 9 Bishop Ireton 30.4
Frosh/Soph Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Aires Reyes 10 St Stephens and St Agnes 55.9 5
2 Andrew Baehre 11 Bishop Ireton 58.2 3
3 Areke Walcott 10 St Stephens and St Agnes 59.0 1
4 Daniel Burns 11 Bishop Ireton 59.6
5 Benito Felice 11 Bishop Ireton 1:06.5
6 Connor Gribbon 10 St Stephens and St Agnes 1:10.8
Frosh/Soph Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Chase Whitley 10 St Stephens and St Agnes 2:30.9 5
2 Stephen Washington 11 Bishop Ireton 2:32.8 3
3 Tom Coward 9 St Stephens and St Agnes 2:37.1 1
4 Gillian Gavino 10 Bishop Ireton 2:37.8
5 Matt Sherman 9 St Stephens and St Agnes 2:38.8
6 John Paul Ryan 9 Bishop Ireton 2:45.7
Frosh/Soph Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Sean Pili 10 Bishop Ireton 5:30.5 5
2 Daniel Cummins 10 Bishop Ireton 5:36.9 3
3 Noah Brooksher 11 Bishop Ireton 6:02.5 1
Frosh/Soph Boys Shot Put
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Matthew Westin 10 St Stephens and St Agnes 33-07.00 NWI 5
2 Devin Williams 9 St Stephens and St Agnes 33-02.00 NWI 3
3 Tyler Williams 10 St Stephens and St Agnes 29-06.00 NWI 1
Frosh/Soph Boys Discus Throw
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Matthew Westin 10 St Stephens and St Agnes 93-07 NWI 5
2 Paul Griffith 10 St Stephens and St Agnes 55-09 NWI 3
3 Tre Allison 9 St Stephens and St Agnes 53-06 NWI 1
Frosh/Soph Boys Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Aaron Brackett 9 St Stephens and St Agnes 15-05.00 NWI 5
Frosh/Soph Girls Team Scores (12 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 St Stephens and St Agnes 73 22 8 16 6 21 0
2 Bishop Ireton 12 1 10 0 1 0 0
Frosh/Soph Boys Team Scores (10 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 St Stephens and St Agnes 54 19 6 0 6 23 0
2 Bishop Ireton 22 8 12 0 2 0 0